تجلیل از ایثارگران باعث فراموش‌نشدن و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود
استاندار چهارمحال و بختیاری در همایش تجلیل از همسران شهدا گفت: تجلیل از ایثارگران باعث فراموش‌نشدن و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان و مصون ماندن کشور می‌شود.
به مناسبت ولادت باسعادت بی‌بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، همایش تجلیل از همسران شهدای استان امروز ۸ اسفندماه ۹۷ در موسسه فرهنگی ورزشی ایثار برگزار شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری در این همایش با اشاره به جایگاه و نقش زن در اسلام اظهار داشت: تصمیم‌گیری و تربیت فرزند یکی از فنون شریک بودن زندگی که این اصل باعث تربیت فرزندانی پیرو ولایت و عاشق شهادت می‌شود.
اقبال عباسی در ادامه با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) که بزرگ‌ترین، مهم‌ترین و نقش آور نرین افراد در جامعه زنان هستند افزود: اگر دامن پاک و پر از مهر و محبت مادر نباشد جامعه سامان نمی‌یابد.
وی همچنین در این همایش گفت: تجلیل از ایثارگران باعث فراموش‌نشدن و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان و مصون ماندن کشور می‌شود.

فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد استان گفت: همسران و مادران شهدا نقش پررنگی در صحنه‌های انقلاب و دفاع مقدس داشتند زیرا با صبر و بردباری این مادران و همسران راه شهیدان ادامه داده شد.
مدیرکل بنیاد استان خاطرنشان کرد: بازماندگان شهدا در خاک ریز دوم و پشت سر شهدا هستند زیرا به فرموده رهبر معظم انقلاب اگر به هر بهانه‌ای این عزیزان برای حضور رزمندگان در میدان نبرد زبان به شکوه باز می‌کردند باب شهادت و مجاهدت بسته می‌شد لذا شما به گردن این انقلاب، کشور، این ملت و حتی تاریخ حق بسیار بزرگی دارید.
نجفی هدف از برگزاری این همایش را تکریم همسران و مادران شهدا به منظور بالا بردن روحیه امید و نشاط معنوی و تحکیم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد.

گفتنی است این همایش با حضور بیش از ۳۵۰ همسر و مادر شهید برگزار که در پایان از ۵ مادر ۳ شهیدی و ۷ همسر شهید که مادر شهید نیز بودند تجلیل به عمل آمد.